Τότεναμ-Λίβερπουλ 1-2

Ένα πολύ μεγάλο «διπλό» πανηγύρισε η Λίβερπουλ στο Βόρειο Λονδίνο, καθώς επικράτησε της Τότεναμ με 1-2!
Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μοχάμεντ Σαλάχ ο οποίος πέτυχε και τα 2 γκολ της σπουδαίας νίκης, ενώ ο Νούνιεζ είχε δοκάρι.
Ο Αιγύπτιος άνοιξε το σκορ στο 11', όταν πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, την έστρωσε στο αριστερό του πόδι με τέλεια επαφή και εκτέλεσε τον Ούγκο Γιορίς που δεν είχε κάποιο περιθώριο αντίδρασης.
Η Τότεναμ επιχείρησε να απαντήσει άμεσα, αλλά στο 15ο λεπτό, ο Ιβάν Πέρισιτς σημάδεψε το δεξί δοκάρι με το κεφάλι, με συνέπεια το 0-1 να διατηρηθεί, τουλάχιστον μέχρι το 40ο λεπτό. Διότι εκεί που ο ρυθμός φάνηκε πως είχε πέσει και οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν απειλητικοί, ο Ντάιερ έκανε ένα πολύ μεγάλο λάθος.
Πήγε να γυρίσει την μπάλα στον τερματοφύλακά του, εν τέλει την έδωσε στον Σαλάχ, ο τελευταίος βγήκε σε τετ-α-τετ με τον Γιορίς και με υποδειγματικό τελείωμα έκανε το 0-2.
Το μόνο που κατάφερε η Τότεναμ, ήταν να μειώσει σε 1-2 με τον Κέιν στο 70'.