Ο Άρης 2-1 τον Αστέρα Τρίπολης

Ο Άρης έφυγε με τους 3 βαθμούς της νίκης από το «Κλεάνθης Βικελίδης», καθώς επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 2-1 για την 10η αγωνιστική ημέρα της Σούπερ Λιγκ.
Η ομάδα του Μίκαελ Ένινγκ, υπό την παρουσία του στον πάγκο της μετρά 10 βαθμούς σε 4 αναμετρήσεις.
Μόλις στο 5ο λεπτό, από κόρνερ του Ματίγια ο Σάσα έγραψε το 1-0 με κεφαλιά, ενώ στη συνέχεια ο Παπαδόπουλος είπε «όχι» δύο φορές σε προσπάθειες του Ντιγκινί, στο 13' και το 26'.
Την τρίτη φορά όμως ο Γάλλος επιθετικός βρήκε δίχτυα, καθώς στο 34' ο Ρόουζ έκανε την ατομική προσπάθεια και βρήκε τον Ντιγκινί, ο οποίος διπλασίασε τα τέρματά του.
Το μόνο που κατάφεραν οι Αρκάδες, ήταν να μειώσουν με κεφαλιά του Φερνάντες στο 41'.
Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Έμαν μετά από κακή εκτίμηση, έπιασε την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής και αποβλήθηκε. Στη θέση του πέρασε ο νεαρός Τσιλιγγίρης, που έσωσε μάλιστα την εστία του στο φάουλ του Λουίς Φερνάντες!