Η Λιλ ισοπέδωσε με 5άρα την Παρί Σεν-Ζερμέν!

Εντυπωσιακή η Λιλ στο μεγάλο ματς για την 32η αγωνιστική ημέρα του Σαμπιονά, ισοπέδωσε με το ευρύ 5-1 την Παρί Σεν-Ζερμέν στο «Πιέρ Μαουρί»!
Οι γηπεδούχοι ήταν σαρωτικοί και μετέτρεψαν το ματς σε παράσταση για έναν ρόλο αναβάλλοντας την "στέψη" της ΠΣΖ. Βέβαια να σημειώσουμε ότι για την ομάδα του Τούχελ ακυρώθηκαν (σωστά) δύο γκολ, ενώ είχε και ισάριθμους τραυματισμούς.
Η Λιλ με αυτογκόλ του Μεουνιέ στο 7' έκανε το 1-0, ενώ η Παρί απάντησε με τον Μπέρνατ στο 11ο λεπτό.
Στο 51' ο Πεπέ βγήκε στην κόντρα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, με τον Μπάμπα στο 65' να κάνει το 3-1. Το τέταρτο γκολ ήρθε με τον Μαγκαλιάες στο 71' και το κερασάκι στην τούρτα από τον Φόντε έξι λεπτά πριν τη λήξη, για το τελικό 5-1 υπέρ της Λιλ.