Κατήφορος χωρίς τέλος για την Ρεάλ, εντός έδρας ήττα από την Λεβάντε!

Δεν έχει τέλος ο κατήφορος για την Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς υπέστη κάζο από την Λεβάντε στο Μπερναμπέου, χάνοντας με 1-2. Έτσι οι "Μερένγκες" κατέγραψαν το δεύτερο μεγαλύτερο διάστημα χωρίς γκολ σε 116 χρόνια. Σκόραραν μετά από 8 ώρες και 1 λεπτό "ανομβρίας".
Και όλα αυτά, με την Μπαρσελόνα να... παραμονεύει για το Κλάσικο της ερχόμενης αγωνιστικής (28/10, 17:15).
Η αναμέτρηση ήταν διαφήμιση για το VAR! Με τη χρήση της τεχνολογίας, σωστά ο διαιτητής έδειξε πέναλτι για τη Λεβάντε, σωστά ακυρώθηκαν δύο γκολ των γηπεδούχων και ένα των φιλοξενούμενων.
Η Λεβάντε άνοιξε το σκορ μόλις επτά λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης, όταν ο Βαράν έκανε απίστευτη γκέλα. Λίγα λεπτά μετά έκανε και δεύτερο λάθος, καθώς έκανε αψυχολόγητο χέρι εντός περιοχής, ο διαιτητής, με τη χρήση VAR έδειξε πέναλτι. Ο Μαρτί ανέλαβε την εκτέλεση στο 13ο λεπτό και ήταν εύστοχος διευρύνοντας το προβάδισμα για την ομάδα του.
Η ομάδα του Λοπετέγκι μείωσε στο 72ο λεπτό με τον Μαρσέλο.