Καλπάζει η Κέρκυρα στην Φούτμπολ Λιγκ

Συνεχίζει απτόητη την νικηφόρα πορεία της στην Φούτμπολ Λιγκ η Κέρκυρα.
Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού επικράτησε εντός έδρας με 1-0 του Αιγινιακού για την 14η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος και πλέον βρίσκεται μια ανάσα από την κορυφή.
Σε ένα ματς από το οποίο οι Φαίακες έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία, το γκολ της νίκης σημειώθηκε στο 74ο λεπτό με σέντρα σουτ του Κόντου. Στο 65' ο Τουράμ "σημάδεψε" το δοκάρι, όπως και ο Σιατραβάνης στο 79'.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Κουτζαβασίλης αποβλήθηκε επειδή έδιωξε την μπάλα με τα χέρια εκτός περιοχής. Στο 60' είχε αποβολή και ο Αιγινιακός με τον Τσολακίδη να βλέπει την 2η κίτρινη.

Κέρκυρα (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Αναστασίου (45+2′ Αθανασόπουλος), Θεοδωράκης, Σανδραβέλης, Ν. Κρητικός, Νίκιτς, Κόντος, Μότα, Σιατραβάνης, Τουράμ.
Αιγινιακός (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Σ. Τοπαλίδης (40′ Γιαλαμούδης), Πετρούσης, Στάνιτς, Βελκόσκι, Τσολακίδης, Παπαδόπουλος, Γρανάδος, Πολύζος, Πιαστόπουλος.