Ακόμη πιο κοντά στον τίτλο η Λίβερπουλ!

Ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος βρίσκεται πλέον η Λίβερπουλ! Οι «Κόκκινοι» επικράτησαν εκτός έδρας με 2-3 της Νόριτς για την 35η ημέρα της Πρέμιερ Λιγκ και, πλέον, έχουν 80 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τη δεύτερη Τσέλσι, ενώ απομένουν τρεις αγωνιστικές για το φινάλε!
Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ο
Ραχίμ Στέρλινγκ, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ και έδωσε μία ασίστ! Η Λίβερπουλ άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με καταπληκτικό σουτ του Στέρλινγκ και στο 11' διπλασίασε τα τέρματά της με τον Λουίς Σουάρες! Η γηπεδούχος αντέδρασε και μείωσε στο 54' με τον Χούπερ, αλλά η φιλοξενούμενη πήρε εκ νέου προβάδισμα δύο γκολ στο 61' και πάλι με τον Στέρλινγκ! Η αρνητική αυτή εξέλιξη δεν... πτόησε, πάντως, τη Νόριτς η οποία συνέχισε να παλεύει και στο 77' έκανε το 2-3 με κεφαλιά του Σνόντγκρας.
Στα λεπτά που απέμεναν έως τη λήξη η Λίβερπουλ δέχθηκε πίεση αλλά άντεξε, με τον τερματοφύλακά της, Μινιολέ, να είναι σε ετοιμότητα όποτε χρειάστηκε και να εξουδετερώνει τους κινδύνους!