Γκέλαραν Τσέλσι, Λίβερπουλ!

Την ευκαιρία να πλησιάσει στην δεύτερη θέση της Πρέμιερ Λιγκ έχασε το απόγευμα του Σαββάτου η Τσέλσι, η οποία "κόλλησε" στο 1-1 με την Στόουκ στο "Μπριτάνια". Με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νωρίτερα να έχει περάσει νικηφόρα από το "Άπτον Παρκ" και το εμπόδιο της Γουέστ Χαμ, οι "μπλε" θέλανε μόνο νίκη και μάλιστα θα μπορούσαν να μην έχουν πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλία, αν ο Ντρογκμπά δεν ισοφάριζε στο 33' το τέρμα του Γουόλτερς στο όγδοο μόλις λεπτό.
Τον δρόμο των Λονδρέζων ακολούθησε και η Λίβερπουλ, η οποία γνώρισε την ήττα από την Γουέστ Μπρομ με σκορ 2-1, με τον τεχνικό της τελευταίας, Ρόι Χόγκσον να παίρνει την άτυπη εκδίκησή του για την απόλυσή του από τους "ρεντς".
Ο Σκρτελ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Μέρσεϊσαϊντ στο 50', για να ισοφαρίσει για την Μπρόμιτς ο Μπραντ στο 62' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και ο ίδιος παίκτης και πάλι από την άσπρη βούλα στο 88ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 2-1.