Στάικος: «Δικαιούμασταν να γυρίσουμε ολοκληρωτικά το ματς με Ολυμπιακό»

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κατέθεσε ψυχή χθες και πήρε ισοπαλία 2-2 με τον Ολυμπιακό, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2.
Μετά το ματς ο Θανάσης Στάικος δήλωσε ότι η ομάδα του άξιζε μέχρι και να πάρει τους τρεις βαθμούς.
Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής των Ηπειρωτών:

«Το 0-2 δεν ήταν δίκαιο στο πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός χωρίς πολλές φάσεις αλλά με την ποιότητα των παικτών του πέτυχε δύο γκολ. Εμείς στο δεύτερο ημίχρονο βγήκαμε με πιο πολύ θάρρος.
Μπορώ να πω ότι δικαιούμασταν να γυρίσουμε ολοκληρωτικά το παιχνίδι. Ήταν μια τονωτική ένεση για μας αυτό το αποτέλεσμα, αλλά έχουμε δουλειά μπροστά μας. Είδαμε καλύτερη εικόνα από την ομάδα μας, ήμασταν πιο συμπαγείς πίσω, αλλά είχαμε και κατοχή, απειλήσαμε και πρέπει να χτίσουμε σε αυτή την εικόνα.
Η διακοπή μας έκανε καλό, ανασυνταχθήκαμε, θα μπουν και κάποια παιδιά που αποκτήσαμε και θα δώσουμε το καλύτερο για να μην έχουμε προβλήματα φέτος».