"Τεσσάρα" η Μπαρσελόνα με σούπερ Λεβαντόφσκι

Ισοπεδωτική ήταν η Μπαρσελόνα στο Σαν Σεμπαστιάν, όπου συνέτριψε με 1-4 την Ρεάλ Σοσιεδάδ, για την 2η αγωνιστική ημέρα της Πριμέρα Ντιβιζιόν.
Ο εντυπωσιακός Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής καθώς πέτυχε 2 τέρματα και έδειξε από το πρώτο κιόλας λεπτό τον δρόμο!
Υπερηχητική η Μπαρσελόνα πήρε σπουδαίο «διπλό» με μπροστάρη τον Πολωνό αστέρα και οι «Μπλαουγκράνα» ετοιμάζονται για μεγάλα πράγματα.
Οι Καταλανοί που δείχνουν ότι όταν πάρουν «μπροστά» δεν αστειεύονται, προκάλεσαν τρόμο με την εμφάνισή τους στο δεύτερο μισό, φτάνοντας έτσι τους τέσσερις βαθμούς τη δεύτερη αγωνιστική. Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι, μετά τη νίκη την πρώτη «στροφή», γνώρισαν την ήττα και έμειναν στους τρεις βαθμούς.
Ο Λεβαντόφσκι σκόραρε πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, ξεκινώντας την... απόσβεση των 45 εκατ. ευρώ που δαπάνησαν για εκείνον. Ο Ίσακ απάντησε στο 6', όμως Ντεμπελέ (66'), Λεβαντόφσκι (68') και Φάτι (79'), διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.