Ήττα του ΠΑΣ στην Τρίπολη

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα στην Τρίπολη από τον Αστέρα για την 21η αγωνιστική ημέρα της Σούπερ Λιγκ.
Όμως και μετά το σημερινό ματς, οι Ηπειρώτες παρέμειναν εντός της 6άδας, ενώ οι Αρκάδες ανέβηκαν στην 4η θέση,
Ο Αστέρας έκανε το 1-0 στο 3ο μόλις λεπτό με τον Ριέρα, ενώ ο ίδιος παίκτης σε μια αντεπίθεση στο 35' έκανε το τελικό 2-0.
Ο ΠΑΣ Γιάννινα θα μπορούσε να έχει μειώσει πριν τελειώσει το ημίχρονο, αλλά ο Τσιφτσής έκανε μεγάλη απόκρουση στην προσπάθεια του Μορέιρα, στο 39'.
Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» προσπάθησε στην επανάληψη για μια γρήγορη μείωση του σκορ, όμως το σουτ του Λώλη από πολύ καλή θέση στο 47' ήταν αδύναμο, ενώ στο γύρισμα του Μορέιρα στο 53' οι αμυντικοί πρόλαβαν να απομακρύνουν σε κόρνερ.

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Καρμόνα, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Αλβαρες, Βαλιέντε (93' Κανελλόπουλος), Σανταφέ (46' Ιγκλέσιας), Σίτο (60' Κρέσπι), Ριέρα (74' Τίλικα), Μπαράλες, Σόνι (74' Καπίγια).
ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν (80' Ποζνάσκι), Οικονομόπουλος (46' Μπρένερ), Καραχάλιος (80' Μίνα), Στάνκο (46' Λώλης), Λιάσος, Μέντες, Περέα (80' Παντελάκης).