Νίκη η Καλαμάτα με σούπερ Λουκίνα

Ρεπό είχε η Καλαμάτα στην 2η αγωνιστική ημέρα της Σούπερ Λιγκ 2 και αυτό της έδωσε την δυνατότητα να παίξει ένα φιλικό.
Συγκεκριμένα, η ομάδα της Μεσσηνίας στο γήπεδο της Βαλύρας, νίκησε με 4-1 το Διαβολίτσι.
Στο πρώτο 45λεπτο η Καλαμάτα προηγήθηκε με αυτογκόλ με 1-0 και στη συνέχεια ο πρώην αρχηγός των «Μελανόλευκων», Κώστας Ηλιόπουλος, ισοφάρισε σε 1-1. Ο Κόκκορης έκανε το 2-1, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Λουκίνας πέτυχε δύο γκολ κάνοντας το τελικό 4-1.
Καλαμάτα: Ταΐρης, Μοζέρ, Αναστασόπουλος, Παπατόλιος, Κωνσταντινόπουλος, Τσαγκαλίδης, Ματέους, Παυλίδης, Τάτος, Κόκκορης, Μαρκόφσκι (Καπούταγλης, Καραχάλιος, Λουκίνας, Νάνι, Φελίπε Σκεντεράι, Ασαμόα).
ΑΟ Διαβολιτσίου: Μαρσέλο, Ζόζεφ, Θώδης, Λουπάνο, Κρεμύδας, Στραβάκος, Δημητρίου, Τσιγαρίδης, Ηλιόπουλος, Γουερέ, Μουλιάτος (Βέλλης, Μιχαλόπουλος, Βλάχος, Τσουκαλάς).