Τσάμπιονς Λιγκ: Γιούνγκ Μπόις-Μάντσεστερ Γιουν. 2-1

Ήττα-σοκ για την Μάντσετσερ Γιουνάιτεντ στην πρεμιέρα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, η οποία ηττήθηκε στην Βέρνη από την Γιούνγκ Μπόις με 2-1.
Ο Ρονάλντο είχε ανοίξει το σκορ στο 13', αλλά στο 66' ο Ενγκαμαλό ισοφάρισε και ο Αμερικανός Σιεμπάτσο «σκότωσε» τη Γιουνάιτεντ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ύστερα από τραγικό λάθος του Λίνγκαρντ.
Στη Σεβίλλη, η ομώνυμη ομάδα έμεινε στο 1-1 με τη Σάλτσμπουργκ αλλά ήταν κι... ευχαριστημένη, καθώς έπαιζε με 10 από το 50' (δεύτερη κίτρινη του Εν Νεσιρί), ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο πέναλτι με τους Αντεγέμι (13') και Σούσιτς (37') που «σημάδεψαν» τα δοκάρια του Μπόνο.
Στο παιχνίδι δόθηκαν συνολικά τέσσερα πέναλτι (τα έκαναν γκολ οι Ράκιτιτς στο 42' και Σούσιτς στο 21'), επίδοση που αποτελεί ρεκόρ στην Ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ ο Καρίμ Αντεγέμι της Σάλτσμπουργκ έγινε ο πρώτος παίκτης που κέρδισε τρεις φορές την εσχάτη των ποινών στο ίδιο ματς.