Άσχημη βραδιά και ήττα από την Μπάγερν

Άσχημη βραδιά για την Μπαρσελόνα χθες στο Τσάμπιονς Λιγκ, η οποία ηττήθηκε εντός έδρας από την Μπάγερν Μονάχου.
Οι Βαυαροί νίκησαν με 0-3 έχοντας εμφανή διαφορά από την ομάδα του Κούμαν. Το έκτο γκολ του Μίλερ απέναντι στους «Μπλαουγκράνα» στο 34ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην Μπάγερν, με τον Λεβαντόφσκι να σκοράρει δις στο 56' και το 85', παίρνοντας τα ριμπάουντ από τα πλασέ των Μουσιάλα και Γκνάμπρι στα δοκάρια.
Η Γιουβέντους με ένα απίθανο πρώτο ημίχρονο πέτυχε τρία γκολ στο Μάλμε, ενώ η πρωταθλήτρια Ευρώπης Τσέλσι, δυσκολεύτηκε απέναντι στη Ζενίτ, αλλά την «ξελάσπωσε» ο Λουκάκου.
Στην Ισπανία η Βιγιαρεάλ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Αταλάντα σε ένα ματς που τα είχε όλα: γκολ των «Μπεργκαμάσκο» από νωρίς, ανατροπή του «Κίτρινου Υποβρυχίου», ισοφάριση των Ιταλών και αποβολή του Κοκελέν στο 84'.
Στο Κίεβο, Ντιναμό και Μπενφίκα έμειναν στο 0-0, με δύο εντυπωσιακές επεμβάσεις του Οδυσσέα Βλαχοδήμου στο τέλος και ακυρωθέν γκολ του Σαπαρένκο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Στο 0-0 επίσης έμειναν η Λιλ με τη Βόλφσμπουργκ, παρότι οι «Λύκοι» έπαιζαν από το 63' με δέκα, μετά την αποβολή του Μπρουκς.