"Διπλό" με Λώττα και έμεινε στην κορυφή!

Με κεκτημένη ταχύτητα από τις καλές εμφανίσεις και νίκες των τελευταίων αγωνιστικών, η Αναγέννηση Καρδίτσας «πέρασε» νικηφόρα από το Προάστιο με σκορ 0-2 επί του ΑΟ Σελλάνων.
Έτσι παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής.
Πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Αναγέννηση (43' Μπακαδήμας, 80' Λώττας), έφυγε νικήτρια από το Προάστιο, σημειώνοντας την 4η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα. Η Αναγέννηση τελικά «άνοιξε» το σκορ στο 43ο λεπτό με τον Μπακαδήμα.
Ο Πολίτης εκτέλεσε το φάουλ και ο νεαρός στόπερ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Στο 70' ο Λώττας πέρασε στο παιχνίδι στη θέση του Κοντού.
Η ΑΣΑ κέρδισε πέναλτι στο 79ο λεπτό, όταν ο Γκουγκούδης ανατράπηκε από τον Βαρλάμη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λώττας, νικώντας τον Δεληγιάννη για το 0-2.
ΠΗΓΗ: karditsapress.gr