ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

Την ήττα γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο Ηράκλειο από τον ΟΦΗ, με 2-1, για την 10η αγωνιστική ημέρα της Σούπερ Λιγκ.
Οι Κρητικοί, με γκολ των Στάρτζεον στο 20' και Νέιρα με πέναλτι στο 68', πέτυχαν την πρώτη τους φετινή εντός έδρας νίκη απέναντι σε έναν πολύ αξιόμαχο αντίπαλο. Για την ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη πέτυχε ένα τρομερό γκολ ο Ελευθεριάδης στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Πάντως ο Μακεδόνας άσος είδε στο 30' να του ακυρώνεται και άλλο γκολ.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Ουές, Κοροβέσης (76' Λυμπεράκης), Διαμαντής, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Νέιρα, Ντε Γκουζμάν (36' λ.τ. Σακόρ), Στάρτζεον (84' Βούρος), Γρίβας (75' Γιάννου), Σαρντινέρο.
ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Κάργας, Σάλιακας (59' λ.τ. Οικονομόπουλος), Πίρσμαν, Παντελάκης, Σιόντης (77' Δούμτσης), Κάστρο, Ντομίνγκες, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Λεό (64' λ.τ. Καρτάλης).

* Την επόμενη αγωνιστική (06/12, 17:15) ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται την Λαμία.