"Έβρεξε" γκολ στο Μπέρμιγχαμ, Άστον Βίλα-Λίβερπουλ 7-2!

"Έβρεξε" γκολ στο Μπέρμιγχαμ, καθώς στην αναμέτρηση που έγινε στο "Βίλα Παρκ" η Άστον Βίλα επικράτησε της Λίβερπουλ με το εντυπωσιακό 7-2!
Έτσι η βραδιά των... μεγάλων σκορ στην Πρέμιερ Λιγκ συνεχίστηκε. Προηγήθηκαν στην 4η ημέρα του Αγγλικού πρωταθλήματος το βαρύ 0-3 της Λέστερ από την Γουέστ Χαμ και η ταπεινωτική ήττα της Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ με 1-6 από την Τότεναμ του Ζοζέ Μουρίνιο.
Οι παίκτες της Βίλα με επίδειξη δύναμης και έχοντας «καθαρίσει» από το ημίχρονο έφτασαν στο 7-2, δίνοντας συνέχεια στο αήττητο σερί τους στο φετινό πρωτάθλημα.
Μεγάλος πρωταγωνιστής των θριαμβευτών ο Γουάτκινς, ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ (4', 23', 39'), από ένα τέρμα σημείωσαν οι ΜακΓκιν, Μπάρκλεϊ, ενώ ο Γκρίλις έβαλε το κερασάκι στην τούρτα με δύο γκολ σε διάστημα εννέα λεπτών (66', 75'). Από τη Λίβερπουλ ο Σαλάχ ήταν ο μοναδικός που βρήκε δίχτυα, ένα σε κάθε ημίχρονο (33', 60').