Πεντάρα τα Χανιά στον Καραϊσκάκη

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησαν τα Χανιά, καθώς συνέτριψαν με 5-1 τον Καραϊσκάκη για την 17η αγωνιστική ημέρα της Σούπερ Λιγκ 2.
Μάλιστα αυτή ήταν η έκτη διαδοχική εντός έδρας νίκη.
Τα Χανιά άνοιξαν το σκορ στο 11'. Από ενέργεια και σουτ του Κουσκουνά, η προβολή του Κάσσου στη γραμμή κατέληξε στα δίχτυα. Στο 18' ο Κάσσος με ασύλληπτη κεφαλιά έκανε το 2-0 από εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλάκου. Στο 33' από σέντρα του Παναγιωτούδη, ο Μέλκας δεν μπόρεσε να διώξει και ο Κουσκουνάς με προβολή έγραψε το 3-0.
Οκτώ λεπτά μετά τη σέντρα του β' μέρους, ο Γρομητσάρης με πλασέ από κόρνερ του Τριανταφυλλάκου έκανε το 4-0. Στο 74' ο Κάσσος είχε δοκάρι με σουτ, ενώ στο 81' οι Αρτινοί μείωσαν με κεφαλιά του Κυβελίδη από σέντρα του Παπανίκου. Στο επόμενο λεπτό ήρθε το τελικό 5-1. Ο Γιάκος κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο ίδιος και σκόραρε.
Ο Καραϊσκάκης θα μπορούσε να μειώσει στο 84', αλλά ο Κυβελίδης αστόχησε από το σημείο του πέναλτι, το οποίο είχε κερδίσει ο Δεινόπαπας από μαρκάρισμα του Πάνου.