Άνοιξε "λογαριασμό" ο Γιάκος

Άνοιξε "λογαριασμό" στο σκοράρισμα ο Ευριπίδης Γιάκος.
Ο έμπειρος Γιαννιώτης άσος έκανε το 1-0 στο 17ο λεπτό, στην ευρεία νίκη των Χανίων επί της Κέρκυρας με 4-0, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής ημέρας της Σούπερ Λιγκ 2.
Στο 29' ήταν η σειρά του Πάνου έκανε το 2-0, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καρλίτο με φανταστικό σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Τριανταφυλλάκος στο 55'.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Πάνος, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Παπαχρήστος, Τριανταφυλλάκος (59' Καρτσαμπάς), Καρλίτο, Γιάκος (46' Σουντουρά), Δημητριάδης, Βρεττός (65' Βασιλείου), Κουσκουνάς.
Κέρκυρα (Νίκος Θεοδοσιάδης): Τζαφέστας, Τσάνης, Πεντράο (46' Μιντσεντλισβίλι), Γκίτσης, Τσατλαπασίδης, Γεωργακόπουλος, Μαρλόν, Λαμπόγλου, Καρακώστας (65' λ. τρ. Σπίντζος), Σαρρηγιαννίδης (46' Γκασίδης), Λεπενιώτης.