Τάβλιασε τον ΠΑΟΚ ο Αστέρας, επέστρεψε στην κορυφή η ΑΕΚ

Ξέρανε τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη ο Αστέρας! Οι Αρκάδες γονάτισαν (3-2) τον «Δικέφαλο του Βορρά» δίνοντας την ευκαιρία στην ΑΕΚ με την νίκη της επί του Πανιωνίου με 1-0 να επιστρέψει στην κορυφή της βαθμολογίας της Σούπερ Λίγκ!
Θρίλερ το παιχνίδι στις καθυστερήσεις (αδικαιολόγητα έδειξε επτά λεπτά ο Σιδηρόπουλος) με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν at the… buzzer το νικητήριο τέρμα με τον Ιγκλέσιας. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με ανύπαρκτο (ξανά) πέναλτι του Πρίγιοβιτς.
Ο εξαιρετικός Αστέρας άνοιξε το σκορ με τον Κυριακόπουλο στο 18' και ο Κάμπος έπειτα από ενέργεια του Μακ ισοφάρισε στο 37ο λεπτό. Ο Τόνσο στο 53' έγειρε και πάλι την πλάστιγγα στα χέρια των Αρκάδων.
Η ΑΕΚ λίγες ώρες αργότερα, με γκολ του Λιβάγια στο 21' πήρε πολύ σημαντική νίκη επί του Πανιωνίου στο ΟΑΚΑ και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας 6 αγωνιστικές πριν το φινάλε του πρωταθλήματος.