Καταιγίδα ΑΕΚ με σούπερ Βράνιες!

Με τον Όγκνιεν Βράνιες να κάνει σούπερ ματς και να πετυχαίνει χατ-τρικ στα πρώτα 33 κιόλας λεπτά, η ΑΕΚ συνέτριψε με 4-0 την Ξάνθη! Παρά την κόπωση του ματς της Πέμπτης, αλλά και με το δεύτερο να έρχεται σε λίγες ημέρες, οι παίκτες του Μανόλο Χιμένεθ μπήκαν γερά θέλοντας να καθαρίσουν από νωρίς την υπόθεση νίκη.
Ο Βράνιες άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με κεφαλιά, ενώ στο 19' διπλασίασε με τον ίδιο τρόπο, ύστερα από κόρνερ του Μπακασέτα. Ο Βόσνιος έφτασε στο χατ-τρικ στο 33' από κοντά, και πάλι από σέντρα του Μπακασέτα. Στο 44' διαμορφώθηκε το τελικό σκορ με γυριστή κεφαλιά του Μπακασέτα από σέντρα του Γκάλο.
Στο ΟΑΚΑ βρέθηκε και η ομάδα μπάσκετ του "Δικεφάλου" μαζί με το Κύπελλο που κατέκτησε χθες στον τελικό του Ηρακλείου, απέναντι στον Ολυμπιακό. Παίκτες και τεχνικό επιτελείο έκαναν το γύρο του θριάμβου στον αγωνιστικό χώρο και αποθεώθηκαν από τους φίλους της Ένωσης.