Τα δεύτερα της Γιουβέντους 1-2 την Ίντερ

Η μαθηματικά πρωταθλήτρια Γιουβέντους πήγε στο Μιλάνο να αντιμετωπίσει την Ίντερ με πάρα πολλές αλλαγές στη βασική ενδεκάδα. Παρόλα αυτά δεν είχε πρόβλημα να τη νικήσει με 1-2 και να την οδηγήσει ακόμη πιο κοντά στο να μείνει εκτός ευρωπαϊκών διοργανώσεων.
Λίγες ημέρες μετά την πρόκριση στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, η "Μεγάλη Κυρία" δεν... χαρίστηκε στους "Νερατζούρι", τους οποίους και νίκησε στο "Μεάτσα", έστω κι αν χρειάστηκε να κάνει την ανατροπή.
Στο 2ο μόλις λεπτό ο Στοράρι απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του Ικάρντι και στο 9’ ο άσος της Ίντερ πήρε το αίμα του πίσω, κάνοντας το 1-0. Οι Μιλανέζοι συνέχισαν να πιέζουν αλλά στο 42ο λεπτό η Γιουβέντους έφερε στα ίσα το σκορ με το πέναλτι του Μαρκίζιο.
Η Ίντερ πίεσε από την αρχή στην επανάληψη, αλλά στο 83ο λεπτό ο Μοράτα που βρίσκεται σε δαιμονιώδη κατάσταση, έκανε το 1-2 για την Γιουβέντους.