Κόρντομπα-Μπαρσελόνα 0-8!

Με σπασμένα φρένα οδεύει προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος η Μπαρσελόνα, η οποία ισοπέδωσε εκτός έδρας την Κόρντομπα με σκορ 0-8! Έχοντας την ονειρική τριπλέτα των Σουάρες, Μέσι και Νεϊμάρ σε τρομακτική κατάσταση, οι Καταλανοί έκαναν... σμπαράλια την άμυνα των γηπεδούχων!
Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 42' με τον Ράκιτιτς και πέντε λεπτά μετά έγινε και το 0-2 από τον Σουάρες. Στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου σκόραρε και ο Μέσι από ασίστ του Άλβες, ενώ από τα πόδια του Βραζιλιάνου έγινε και το 0-4 στο 53' με τον Σουάρες.
Στο 65' ήταν η σειρά του Πικέ να βρει δίχτυα. Οι "Μπλαουγκράνα" έμοιαζαν να αφήνουν το πόδι από το γκάζι, αλλά το φινάλε τους ήταν εντυπωσιακό. Στο 80' σκόραρε ο Μέσι και πάλι, στο 85' ο Νεϊμάρ με πέναλτι, ενώ στο 88' ο Σουάρες έβαλε το κερασάκι στην τούρτα κάνοντας το 0-8!