Πεντάρα η Μπαρσελόνα!

Νικηφόρα, όπως συνηθίζει, έκλεισε τις υποχρεώσεις της για το 2014 η Μπαρσελόνα! Με τον Σουάρες να ανοίγει λογαριασμό και τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ, η ομάδα της Βαρκελώνης νίκησε με σκορ 5-0 την Κόρντομπα.
Μόνο για ένα ημίχρονο κατάφερε να φέρει αντίσταση η νεοφώτιστη. Οι "Μπλαουγκράνα" από την πλευρά τους συνέχισαν τις καλές εμφανίσεις ύστερα από το 8-1 απέναντι στην Ουέσκα πετυχαίνοντας ξανά αρκετά τέρματα.
Μόλις στο 2’ ο Πέδρο άνοιξε το σκορ για τους Καταλανούς για να έρθει ο Σουάρεζ στο 53’ να σημειώσει το πρώτο του τέρμα στην Πριμέρα Ντιβιζιόν. Στο 80’ ο Πικέ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να αναλάβει δράση στη συνέχεια ο Μέσι.
Ο Αργεντίνος σούπερ σταρ στο 82’ αρχικά έκανε το 4-0 για να διαμορφώσει και το τελικό αποτέλεσμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.