ΠΑΣ Γιάννινα-Καλλονή 0-0

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν ο ΠΑΣ Γιάννινα και η Καλλονή, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0 το μεσημέρι του Σαββάτου, για την 8η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος.
Ο Αρχηγός των γηπεδούχων, Γιώργος Ντάσιος, έχασε εξαιρετική ευκαιρία στις καθυστερήσεις (δοκάρι) για να δώσει στην ομάδα του τη νίκη, παρότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 50ό λεπτό. Ο Άντι Λίλα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, γεγονός που έκανε τον Γιάννη Πετράκη να ρίξει στο ματς τον Μανιά, στη θέση του Ίλιτς. Από την άλλη πλευρά, οι νησιώτες σε κάποιες καλές φάσεις που δημιούργησαν, βρήκαν απέναντί τους τον Μάρκο Βελλίδη, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο ήταν απλός θεατής.
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Μιχαήλ, Μπέριος, Τζημόπουλος, Στρούνα, Τσουκαλάς (86' Γιάκος), Λίλα, Ακόστα (79' Ντάσιος), Χαρίσης, Τσάβες, Ίλιτς (55' Μανιάς).
ΑΕΛ Καλλονής: Χογκ, Αντέτζο, Βαλιός, Αναστασιάδης, Γιορέντε (80' Κύπρου), Κεϊτά, Μπαρέρα (60' Στεφάνοβιτς), Λεοζίνιο, Μανούσος, Ναβάρο (75' Πιπίνης), Χουάνμα.
* Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ Γιάννινα (01/11, 15:00) αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πλατανιά.