Σίφουνας η Λιόν

Η Λιόν πέρασε από την έδρα της Σεντ Ετιέν με το εμφατικό 1-4 και διατηρήθηκε στη τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του Σαμπιονά. Οι «Στεφανουά» ξεκίνησαν καλύτερα στο ματς, έχασαν ευκαιρίες με τους Μπατλ και Περέν και τελικά άνοιξαν το σκορ με το Μποκανέγκρα στο 13’. Οι Μάρσαλ και Μπατλ πλησίασαν στο γκολ, ωστόσο η Λιόν έφερε το ματς στα ίσα με το Γκομίς στο 28’. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν με τους Παγιέ και Ριβιέρ να απειλούν, στο 40’ όμως ο Σαλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση και έχασαν ευκαιρίες με τους Ριβιέρ και Παγιέ. Οι «Λιονέ» βρήκαν χώρους και απείλησαν με το Μπάστος, με το Βραζιλιάνο άσο να διευρύνει το προβάδισμα της ομάδας του στο 69’, ενώ ο Μπριάν διαμόρφωσε το τελικό 1-4 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.