ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 4-2

Παρότι προηγήθηκε της ΑΕΚ με 1-2 στο ημίχρονο, ο ΠΑΣ Γιάννινα γνώρισε την ήττα με 4-2 στην OPAP Arena για την 25η αγωνιστική ημέρα της Σούπερ Λιγκ.
Συναρπαστικό το πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ προηγήθηκε νωρίς και συγκεκριμένα στο 15ο λεπτό με τον Άμραμπατ.
Όμως στο 35' η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους και ο Σομποτσίνσκι που βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι, νίκησε τον Στάνκοβιτς για το 1-1. Στο 44' ο Λεό έκλεψε από τον Τσούμπερ, πέρασε στον Τζίμα κι αυτός με «οβίδα» στην απέναντι γωνία έγραψε το 1-2.
Τα συνεχή «γεμίσματα» της ΑΕΚ καρποφόρησαν στο 69' όταν από φάουλ του Μάνταλου ο Πόνσε με κεφαλιά ισοφάρισε, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, νέο κόρνερ με τον Ελίασον, ο Χατζισαφί έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Λιούμπιτσιτς πρόλαβε τον Σούλη για να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.
Στο 80' ξανά από φάουλ του Μάνταλου, ο Πόνσε με κεφαλιά έκανε το τελικό 4-2.