Έπος της Γαλατάσαράι, 2-3 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Αγγλία!

Γράφει από την Κωνσταντινούπολη ο Mustafa Bora Kargin
Νίκη-έπος της Γαλατάσαράι, η οποία νίκησε με 2-3 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 2η αγωνιστική ημέρα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ!
Η ομάδα της Κωνσταντινούπολης έγραψε ξανά Ιστορία, με έναν ακόμη Ευρωπαϊκό θρίαμβο!
Μπορεί να κληρώθηκε σε ένα φαινομενικά δύσκολο γκρουπ, όμως οι κάτοχοι του Κυπέλλου ΟΥΕΦΑ και του Ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ του 2000, έδειξαν ότι δεν "καταλαβαίνουν" από ονόματα!
Ο Ράσμους Χόιλουντ έκανε το 1-0 στος 17' και η Γαλατάσαράι ισοφάρισε με τον Ζαχά στο 23', σκορ με το οποίο τελείωσε το ημίχρονο.
Στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι με τον Δανό έκαναν το 2-1 στο 67', όμως ο Ακτούρκογλου στο 71' έφερε πάλι το ματς στα "ίσα". Στο 78' ο Ικάρντι εκτέλεσε πέναλτι στέλνοντας την μπάλα άουτ, όμως 3 λεπτά αργότερα, ο Αργεντίνος έκανε το 2-3, ολοκληρώνοντας αυτή την ονειρική βραδια!