Ανέβηκε στη Σούπερ Λιγκ η Κηφισιά

Η Κηφισιά είναι η δεύτερη ομάδα, μετά τον Πανσερραϊκό που ανεβαίνει στη Σούπερ Λιγκ.
Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 στο Ζηρίνειο με την Καλαμάτα και θα αγωνιστεί στη μεγάλη κατηγορία για πρώτη φορά στην Ιστορία της.
Οι γηπεδούχοι γνώριζαν ότι με τουλάχιστον έναν βαθμό θα έκαναν τη δουλειά και θα έπαιρναν μαθηματικά την άνοδο. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν διατεθειμένοι να χαλάσουν το πάρτι, καθώς ο Αρναρέλης που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι, με ένα υπέροχο γκολ έδωσε προβάδισμα στην Καλαμάτα στο 86ο λεπτό του αγώνα.
Ωστόσο τρία λεπτά αργότερα η Κηφισιά κέρδισε δεύτερο πέναλτι (το πρώτο το είχε αποκρούσει ο Μαυρέας), ο Βαφέας ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.