Η Νιουκάσλ "πάτησε" την Τσέλσι

Ασταμάτητη η Νιουκάσλ στην Αγγλία, επικράτησε με 1-0 της Τσέλσι στο Σεντ Τζέιμς Παρκ!
Αυτή ήταν η 8η νίκη της σεζόν για την ομάδα της βόρειας Αγγλίας, η οποία βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και ανέβηκε στην 3η θέση.
Στο πρώτο μέρος η Νιουκάσλ είχε την κατοχή της μπάλας και προσπαθούσε να πιέσει, όμως στις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να βρει… εστία για να γίνει απειλητική. Η Τσέλσι περιορίστηκε σε πιο αμυντικό ρόλο και έτσι το 45λεπτο έκλεισε χωρίς σκορ (0-0).
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να προηγηθούν με δράστη τον Τζο Γουίλοκ στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης, γράφοντας το 1-0. Οι «Μπλε» προχώρησαν σε αλλαγές, όμως όσο κι αν πίεσαν μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι γηπεδούχοι έφυγαν με τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.