Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ Β 1-0

Με το δεξί ξεκίνησε ο Απόλλων Σμύρνης την φετινή του σεζόν στη Σούπερ Λιγκ 2, καθώς επικράτησε της ΑΕΚ Β με 1-0 στη Ριζούπολη.
Το τέρμα που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Γιάννη Τάτση, σημείωσε ο αρχηγός της, Ντομίνγκες στο 87ο λεπτό με κεφαλιά.
Η "Ελαφρά Ταξιαρχία" είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και μάλιστα σκόραρε με τον Σίγκνιεβιτς στο 36ο λεπτό, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ. Η ΑΕΚ Β' έχασε δύο σημαντικές στιγμές με τους Γκαρσία και Χριστόπουλο στο 16' και το 17' αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Απόλλων Σμύρνης: Κότσαρης, Λούι (63′ Ερέρα), Οντόνε, Τσελεπίδης, Ντομίνγκες, Πατάπης (83′ Μωραΐτης), Κοροβέσης (52′ Εσπάνια), Παπαγεωργίου, Σίγκνεβιτς, Χαλίμι, Κρητικός (63′ Λούσινγκερ).
ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ, Ραντόνια, Κάτσικας, Τρουμπούλος, Παρράς (76′ Σταμούλης), Ρουκουνάκης, Μουστακόπουλος (83′ Πάπα), Σπυριδάκης (76′ Γκολφίνος), Γερολέμου, Τζ. Γκαρσία (46′ Σκόνδρας), Ε. Χριστόπουλος.