«Φωτιά» ο Λεβαντόφσκι, εξάσφαιρη η Μπαρσελόνα!

Η Μπαρσελόνα διέλυσε με 6-0 την Πούμας του Ντάνι Άλβες και κατέκτησε το τρόπαιο "Ζόαν Γκάμπερ", με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να σκοράρει ένα τέρμα και να μοιράζει δύο ασίστ!
Η ομάδα του Τσάβι διέλυσε με το εμφατικό 6-0 την Πούμας στη φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση με τον Λεβαντόφσκι να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής!
Ο Λέβα μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τον Πέδρι δυο λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0 μετά από ασίστ του Πολωνού σταρ. Στο 10' ο Ντεμπελέ έγραψε το 3-0, με τον Πέδρι στο 19' να ξαναχτυπάει και να κάνει το 4-0, μετά από δεύτερη ασίστ του Λεβαντόφσκι.
Με φόρα μπήκαν και στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι, με τον Ομπαμεγιάνγκ στο 49' να κάνει το 5-0. Οι «Μπλαουγκράνα» δεν σταμάτησαν εκεί, με τον Ντε Γιόνγκ στο 84’ να διαμορφώνει το τελικό 6-0!
Στην Πούμας αγωνίζεται πλέον και ο Ντάνι Άλβες, ο οποίος τιμήθηκε πριν την αναμέτρηση για την προσφορά του όλα αυτά τα χρόνια στην Καταλανική ομάδα.