Επέστρεψε στη Σούπερ Λιγκ ο Λεβαδειακός του Γιάννη Ταουσιάνη και του Θέμη Τζημόπουλου!

Επέστρεψε στη Σούπερ Λιγκ, μετά από 3 χρόνια, ο Λεβαδειακός του Γιάννη Ταουσιάνη και του Θέμη Τζημόπουλου!
Η ομάδα της Βοιωτίας επικράτησε και στο δεύτερο αγώνα μπαράζ της Βέροιας με το ίδιο σκορ με το πρώτο ματς (1-0) και πήρε πανάξια την άνοδο για τη μεγάλη κατηγορία.
Κατά κοινή ομολογία, τόσο ο Λεβαδειακός, όσο και η ομάδα της Ημαθίας ήταν οι δύο καλύτερες ομάδες της Σούπερ Λιγκ 2 και αξίζουν να βρίσκονται στη Σούπερ Λιγκ. Η Βέροια θα έχει μια δεύτερη ευκαιρία, καθώς θα δώσει αγώνες μπαράζ (22 και 29 Μαΐου) με τη Λαμία, με "έπαθλο" μια θέση στη Σούπερ Λιγκ.
Ο Λούκας Πολέτο είχε δώσει τη νίκη στο πρώτο ματς και στο σημερινό, ο Γκαμπριέλ Μπαρμπόσα σκόραρε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και διασφάλισε τη δεύτερη νίκη των Βοιωτών απέναντι στη "Βασίλισσα του Βορρά".
Αυτή ήταν μια μεγάλη επιτυχία και για 2 "πρώην" του ΠΑΣ Γιάννινα, τον Γιάννη Ταουσιάνη που ήταν στο "τιμόνι" της ομάδας και τον Θέμη Τζημόπουλο.