Κύπελλο Αγγλίας: Στον τελικό η Λίβερπουλ, πέταξε έξω την Σίτι!

Στον τελικό του Κυπέλλου Αγγλίας πέρασε η Λίβερπουλ!
Οι 6 φορές Πρωταθλητές Ευρώπης νίκησαν στον ημιτελικό που έγινε στο Γουέμπλεϊ την Μάντσεστερ Σίτι και πήρε την μεγάλη πρόκριση!
Μάλιστα οι "Ρεντς" διατηρούν τη δυνατότητα να γίνουν η πρώτη ομάδα στην Αγγλία που θα έχει κατακτήσει την ίδια αγωνιστική περίοδο Πρωτάθλημα, Κύπελλο και Λιγκ Καπ εντός συνόρων, αλλά και το Τσάμπιονς Λιγκ.
Το πρώτο μέρος ήταν «κατακόκκινο», μιας και η ομάδα του μεγάλου λιμανιού προηγήθηκε με το εντυπωσιακό 0-3.
Ο Κονατέ άνοιξε το σκορ για την ισοπεδωτική Λίβερπουλ μόλις στο 9ο λεπτό, για να συνεχίσει με άλλα δύο γκολ ο Μανέ, στο 17ο λεπτό και στο 45ο.
Η Σίτι μείωσε στο 46' με τον Γκρίλις και στο 90' με τον Μπερνάρντο Σίλβα.
Αύριο θα διεξαχθεί ο άλλος ημιτελικός ανάμεσα στην Τσέλσι και την Κρίσταλ Πάλας και ο τελικός θα διεξαχθεί στο Γουέμπλεϊ στις 14 Μαΐου.