Ξέσπασε η Ίντερ με χατ-τρικ του Λαουτάρο Μαρτίνες!

Επιστροφή στις νίκες και στην κορυφή για την Ίντερ.
Στο ματς που άνοιξε την 28η αγωνιστική ημέρα της Serie A, οι «Νερατζούρι» δεν είχαν πρόβλημα απέναντι στην oυραγό Σαλερνιτάνα, τη νίκησαν με 5-0 και έφτασαν τους 58 πόντους σε 27 αγώνες, έναν περισσότερο απο Νάπολι και Μίλαν που παίζουν μεταξύ τους την Κυριακή.
Η Ίντερ γρήγορα πήρε τα ηνία και στο 19' ο Λαουτάρο είχε δοκάρι μετά από μπαλιά του Μπαρέλα. Ένα λεπτό μετά οι δύο τους συνεργάστηκαν ξανά και ο Αργεντίνος αυτή τη φορά νίκησε τον Σέπε με το δεξί, σπάζοντας την ανομβρία πάνω από 400 λεπτά των γηπεδούχων στο πρωτάθλημα.
Στο 40' Μπαρέλα και Λαουτάρο διέλυσαν ξανά την άμυνα της Σαλερνιτάνα με τον δεύτερο να σκοράρει εκ νέου για το 2-0. Στο 56' ήρθε το χατ-τρικ για τον επιθετικό των «Νερατζούρι», αυτή τη φορά από πάσα του Ντζέκο, ο οποίος χρίστηκε και αυτός σκόρερ στο 64', έπειτα από ασίστ του Γκόζενς.
Ο Βόσνιος έκλεισε το σκορ στο 69ο λεπτό με το δικό του δεύτερο γκολ έπειτα από ασίστ του Ντάμφρις.