Συντριβή της Λιντς από την Λίβερπουλ

Οδυνηρό απόγευμα είχε χθες Κυριακή η Λιντς στην έδρα της, καθώς γνώρισε την συντριβή με 0-3 από την Λίβερπουλ.
Οι 6 φορές Πρωταθλητές Ευρώπης έκαναν επίδειξη δύναμης στο «Έλαντ Ρόουντ», στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής ημέρας της Πρέμιερ Λιγκ.
Οι «Κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ έφτασαν στους 10 βαθμούς και βρίσκονται στην κορυφή της κατάταξης μαζί με την Τσέλσι και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Αγωνιστικά, η Λίβερπουλ πίεσε εξαρχής τους χαμηλής δυναμικότητας γηπεδούχους και πήγε στο ημίχρονο έχοντας ανοίξει το σκορ με τον Σαλάχ στο 20ό λεπτό. Ο Φαμπίνιο διπλασίασε στο 50' και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μανέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Με το γκολ αυτό ο Μανέ έφτασε τα 100 στο Αγγλικό πρωτάθλημα, 98 με τη Λίβερπουλ και 2 με την Τσέλσι.