«Δώρο» του ΠΑΣ στον ΟΦΗ

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, για την 2η αγωνιστική ημέρα των πλέι-άουτ.
Μία ήττα που προήλθε αποκλειστικά από αμυντικά λάθη της ομάδας του Αργύρη Γιαννίκη. Εξαιρετική εμφάνιση από τον Μάρβιν Πίρσμαν, ο οποίος ήταν βράχος για τους Ηπειρώτες.
Ο Παμλίδης έκανε το 0-1 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στο 52' ο Σαρδινέρο έκανε το 1-1. Στο 61' ο Σολίς έδωσε την νίκη στην ομάδα του Νιόπλια με πέναλτι.

ΟΦΗ (Nίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Διαμαντής, Βούρος, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Σακόρ, Γρίβας (46' Φερέιρα, 89' Βαφέας), Στάρτζεον (81' Νοικοκυράκης), Σολίς (76' Μπαλογιάννης), Σαρδινέρο.
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Κάργας, Παντελάκης, Πίρσμαν, Μπρένερ (58' Μιλιντσεάνου), Κάστρο, Ντομίνγκες, Καρτάλης, Ελευθεριάδης (46' Νάουμετς), Παμλίδης.