Ισόπαλο το Σούπερκλάσικο στην Αργεντινή

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το Σούπερκλάσικο στην Αργεντινή, ανάμεσα στην Μπόκα Τζούνιορς και την Ρίβερ Πλέιτ!
Η «μητέρα των μαχών» του Αργεντίνικου ποδοσφαίρου δεν έβγαλε νικητή στο «Μπομπονέρα» τα ξημερώματα, αφού οι Μπόκα και Ρίβερ ολοκλήρωσαν το ματς παίρνοντας από έναν βαθμό, ενώ, δεν θα μπορούσε μια τέτοια αναμέτρηση να μην έχει και την ένταση που θα οδηγούσε σε κόκκινες κάρτες.
Ο Καπάλδο κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Βίγια για το 1-0 στο 41', με την ισοφάριση να έρχεται για την Ρίβερ στο 67ο λεπτό με τον Παλαβεσίνο.
Μάλιστα, δυο λεπτά αργότερα η Μπόκα είδε και τον Σαμπράνο να παίρνει κόκκινη για αγκωνιά σε αντίπαλο, ωστόσο, η αριθμητική ισορροπία θα επανερχόταν στο 79' με τον Κάσκο της Ρίβερ να αποβάλλεται και να αφήνει κι εκείνος με δέκα παίκτες την ομάδα του, μη βοηθώντας στην προσπάθεια ανατροπής.