Ισοπαλία η Σεβίλλη με γκολ του τερματοφύλακα!

Ένα γκολ που σπάνια βλέπουμε στα γήπεδα, μπήκε στην αναμέτρηση της Βαγιαδολίδ με την Σεβίλλη για την αγωνιστική ημέρα της Πριμέρα Ντιβιζιόν!
Η Βαγιαδολίδ, της οποίας ιδιοκτήτης είναι ο (κανονικός) Ρονάλντο, έκανε το 1-0 με πέναλτι του Ορεγιάνα στο 44'.
Οι Ανδαλουσιάνοι όμως πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 94ο λεπτό, με το γκολ του Μαροκινού γκολκίπερ, Μπόνο, ο οποίος στην τελευταία φάση του ματς είχε προωθηθεί και μετά από σύγχυση στα καρέ των γηπεδούχων κατάφερε με πλασέ να σκοράρει και να κάνει το τελικό 1-1.
Την τελευταία φορά που είχε σκοράρει γκολκίπερ στην Λα Λίγκα ήταν στις 21 Ιανουαρίου, όταν ο 29χρονος πορτιέρε της Εϊμπάρ, Μάρκο Ντμίτροβιτς, είχε εκτελέσει πέναλτι στο 12ο λεπτό ανοίγοντας το σκορ στο ματς με την Ατλέτικο.
Όσον αφορά στο τελευταίο γκολ που πέτυχε τερματοφύλακας στη ροή αγώνα ήταν στην περίοδο 2010/2011. Τότε ο Ντάνι Αρανθούμπια είχε σκοράρει στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Αλμερία και στην Ντεπορτίβο Λα Κορούνια.