Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 2-2

Ισόπαλοι με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν Άρης και ΠΑΣ Γιάννινα στο "Κλεάνθης Βικελίδης" για την 3η αγωνιστική ημέρα της Σούπερ Λιγκ.
Η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη άφησε πολύ καλές εντυπώσεις και μάλιστα στο ημίχρονο προηγήθηκε με 0-2. Ο Νάουμετς στο 15ο λεπτό με ένα πανέμορφο σουτ με το αριστερό έκανε το 0-1, ενώ ο Παντελάκης στο 22' με προβολή έκανε το 0-2.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε στο τελικό 2-2, με γκολ του Φετφατζίδη στο 48' και του Ματίγια στο 67' με αριστοτεχνικό φάουλ. Μάλιστα το σημερινό ίσως να ήταν και το τελευταίο ματς του Φετφατζίδη με την φανέλα του Άρη.

Άρης (Μάντζιος): Κουέστα, Ροζ, Δεληζήσης, Ντάτκοβιτς (46' Τζέγκο), Γκανέα, Σάσα (65' Μαντσίνι), Ματίγια, Φετφατζίδης, Μπερτόγλιο (77' Μάνος), Γκάμα, Λόπες.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης,Σάλιακας, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Καρτάλης (63' Ντομίνγκες), Σιόντης, Νάουμετς (46' Κάστρο), Παμλίδης (86' Λιάσος), Λεό (56' Λώλης), Κριζμάν.

* Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται τον Ολυμπιακό.