Επίδειξη δύναμης η Λίβερπουλ στο «Κινγκ Πάουερ»!

Επίδειξη δύναμης έκανε χθες το βράδυ η Λίβερπουλ στο «Κινγκ Πάουερ» απέναντι στην φιλόδοξη φέτος, Λέστερ.
Οι Πρωταθλητές Ευρώπης και Κόσμου, συνέτριψαν με 0-4 την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς σε ένα πάρτι τίτλου!
Η 17η νίκη για το δημιούργημα του Γιούργκεν Κλοπ σε 18 ματς (έχει μόλις μία ισοπαλία), ήρθε να επιβεβαιώσει, για ακόμη μία φορά, την ανωτερότητά της έναντι όλων των αντιπάλων της στην φετινή Πρέμιερ Λιγκ.
Μέσα σε 8 λεπτά η Λίβερπουλ πέτυχε τρία γκολ, μετατρέποντας σε εορταστική διαδικασία την αναμέτρηση με την δεύτερη πιο φορμαρισμένη ομάδα του Αγγλικού πρωταθλήματος, η οποία παρά την ήττα της παραμένει στην 2η θέση της κατάταξης.
Το σκορ άνοιξε ο Μπόμπι Φιρμίνο στο 31ο λεπτό, σημειώνοντας έτσι το 500ό γκολ των "Ρεντς" στην εποχή Κλοπ. Ο Μίλνερ έκανε το 0-2 στο 71', ενώ στο 74' ο διεθνής Βραζιλιάνος έκανε το 0-3. Τον θρίαμβο και το τελικό 0-4 έκανε ο Αλεξάντερ-Άρνολντ στο 78ο λεπτό της συνάντησης.