Με 2 ανύπαρκτα πέναλτι σε Άρη και Παναθηναϊκό, 1-1 στο "Βικελίδης"

Σε μια αναμέτρηση όπου πρωταγωνιστής ήταν ο διαιτητής Τζοβάρας, Άρης και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.
Στο ματς που έγινε το βράδυ της Κυριακής στο "Κλεάνθης Βικελίδης", ο Άρης προηγήθηκε με ανύπαρκτο πέναλτι που εκτέλεσε ο Γιουνές στο 15', ενώ οι "Πράσινοι" διαμόρφωσαν το τελικό σκορ με επίσης ανύπαρκτο πέναλτι που εκτέλεσε ο Χατζηγιοβάνης στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.
Από κει και πέρα, στο 18' ο Μακέντα θα μπορούσε να αποβληθεί για χτύπημα εκτός φάσης στον Βελέθ. Τελικά είδε την κόκκινη αρκετά αργότερα (στο 87') με δεύτερη κίτρινη για σκληρό μαρκάρισμα στον Σιώπη.

Άρης (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Βέλεθ, Μενέντεθ, Σιώπης, Μπάσα, Ματέο Γκαρσία (79' Μαβράι), Μπρούνο Γκάμα, Ντιγκινί (74' Ματίγια), Γιουνές.
Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης (74' Χατζηθεοδωρίδης), Γιόχανσον (33' Δώνης), Ινσούα, Κουρμπέλης, Κάτσε (74' Καμπετσής), Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα.