Το σήκωσε η ΑΕΚάρα! (pics)

Την στιγμή που περίμενε 24 χρόνια έζησε στην κιτρινόμαυρη Ριζούπολη η ΑΕΚ. Αφού πρώτα ο Αραούχο καθάρισε τον Απόλλωνα (0-1), ο Χιμένεθ και οι παίκτες του έκαναν και επίσημα τον γύρο του θριάμβου!
Γιορτάζει και πλέον το φωνάζει η ΑΕΚ! Η Ένωση αφού επικράτησε 1-0 και στην «Κιτρινόμαυρη» Ριζούπολη απέναντι στον Απόλλωνα στη συνέχεια έκανε και επίσημα τον γύρο του θριάμβου και σήκωσε την κούπα του πρωταθλήματος βάζοντας τέλος στα 24 χρόνια αναμονής.
Με τις δύο ομάδες να είναι αδιάφορο βαθμολογικά το ματς ήταν αρκετά ελεύθερο. Η Ένωση χρειάστηκε χρόνο για να βρει τα πατήματά της και στο 34ο λεπτό βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με υπέροχο τελείωμα του Σέρχιο Αραούχο ύστερα από σέντρα του Λιβάγια.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι κιτρινόμαυροι κατέβασαν στροφές, ωστόσο, διατήρησαν με άνεση τα ηνία του ματς. Μάλιστα, έχασαν και αρκετές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ όμως δεν τα κατάφεραν. Σπορ FM