Ξανά ισόπαλος ο ΠΑΣ με γκολάρα Σκόνδρα

Άλλη μία ισοπαλία, την 12η σε 24 αγωνιστικές, πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΠΑΣ Γιάννινα καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 στην Κέρκυρα με την Κασσιόπη.
Αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έμειναν αήττητοι για 3ο σερί ματς, ενώ οι Ηπειρώτες για 4ο.
Το σκορ άνοιξε ο Παμλίδης στο 21ο λεπτό της συνάντησης, ενώ το τελικό 1-1 έκανε ο Σκόνδρας στο 34' με ένα τρομερό γκολ.
Με αρκετά λάθη η διαιτησία του Τάσου Παπαπέτρου, όπως η υπόδειξη οφσάιντ στον Κόντε στο 29ο λεπτό και το ανύπαρκτο φάουλ στο 92' του Χέλκβιστ στον Γιαννακόπουλο, μία φάση από την οποία θα μπορούσε να έρθει το δεύτερο γκολ του ΠΑΣ.

Κασσιόπη (Ματζουράκης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλας, Αντέτζο, Γρομητσάρης, Λέκοβιτς, Κρητικός, Μπαλάφας (81' Αρτυματάς), Σιόντης, Ζορμπάς (66' Μυτίδης), Ρόλε (92' Μένσα), Παμλίδης.
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Βελλίδης, Καρανίκας, Σκόνδρας, Μιχαήλ, Αποστολόπουλος, Γαρουφαλιάς, Βιδάλ, Μανθάτης (74' Νικολιάς), Χαλκιαδάκης (82' Γιάκος), Μπετρά (71' Χέλκβιστ), Κόντε.

* Την επόμενη αγωνιστική (12/03, 19:30) ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης.