Ισόπαλος ο ΠΑΣ στον Κάμπο

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχθηκε ο ΠΑΣ Γιάννινα στην Λάρισα με την ΑΕΛ για την 13η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος.
Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Ναζλίδης σε παράβαση που είδε ο Ζαχαριάδης, ενώ οι φιλοξενούμενοι που κυριάρχησαν στο δεύτερο ημίχρονο, ισοφάρισαν με τον Πέδρο Κόντε στο 55ο λεπτό. Ο Ισπανός φορ έμεινε για ακόμη μία αγωνιστική μόνος πρώτος στον πίνακα των σκόρερ του πρωταθλήματος.

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Γκόλιας, Ζίζιτς, Γουάλας, Φατιόν, Αγκάνοβιτς (82' Μασούρας), Ντέλετιτς (73' Περόνε), Ναζλίδης, Λεοζίνιο (87' Γιαννιτσάνης), Κρίζμαν.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Αποστολόπουλος, Μιχαήλ, Μαυροπάνος, Μπέριος, Ναδάλες, Γαρουφαλιάς (51' Τζημόπουλος), Γιάκος (91' Σκόνδρας), Μανθάτης, Σολτάνι (81' Μπετρά), Κόντε.

* Την επόμενη αγωνιστική (10/12, 17:15) ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται την Λαμία.