Με Βέλλιο ο Ηρακλής 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα

Με σκόρερ τον Απόστολο Βέλλιο (33' πέν), ο Ηρακλής νίκησε με 1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα το μεσημέρι της Κυριακής στο Καυτανζόγλειο Στάδιο Θεσσαλονίκης.
Οι δύο αντίπαλοι είχαν από ένα ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι υπερείχαν στο 1ο μισό και είχαν την πρωτοβουλία, ενώ οι διορθωτικές κινήσεις του Γιάννη Πετράκη στην επανάληψη, ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση των Ηπειρωτών.
Ο Ηρακλής πέτυχε το νικητήριο γκολ με εκτέλεση πέναλτι του Βέλλιου στο 33', μετά από ανατροπή του Μπουλούτ από τον Περιστερίδη. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν τον Ηρακλή κυρίως με τους Κοζορώνη (22'), Ίλιτς (41') και Μιχαήλ (74').
Στο 86` ο Νικολιάς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.
Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου έφτασε πλέον τους 26 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα παρέμεινε στους 24.
Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Περνίς, Σαραμαντάς, Μπουκουβάλας, Καρασαλίδης, Ζιαμπάρης, Κυριακίδης, Ιντζόγλου, Πασάς (20' λ.τ. Μπουλούτ), Λεοζίνιο (64' Πορτουλίδης), Τσιλιανίδης (83' Μπαρτολίνι), Βέλλιος.
ΠΑΣ Γιάννινα (Πετράκης): Περιστερίδης, Καρανίκας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Ναδάλες, Κοζορώνης, Γαρουφαλιάς, Ακόστα, Λίλα (65' Γιάκος), Φερφελής (46' Μανιάς), Ίλιτς (46' Νικολιάς).
* Την επόμενη αγωνιστική (14/02, 15:00) ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται τον Παναθηναϊκό.