Κύπελλο Ελλάδος: Αχαρναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

Τη νίκη επί του Αχαρναϊκού που τον φέρνει πιό κοντά στη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα, που επιβλήθηκε εκτός έδρας της ομάδας του Μενιδίου με 1-2.
Οι Ηπειρώτες έφτασαν τους 4 βαθμούς (όσους και ο Ηρακλής) στον 1ο όμιλο, με τον Αχαρναϊκό να παραμένει στους 3, ενώ η Αναγέννηση Καρδίτσας δεν έχει βαθμούς.
Το ημίχρονο έληξε 0-0 και στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ και συγκεκριμένα στο 50΄, όταν στη σέντρα του Ναδάλες, ο Γιάκος έπιασε το σουτ κάνοντας το 0-1. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 65΄ με κεφαλιά του Κωστόπουλου, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο ΠΑΣ έμεινε με παίκτη λιγότερο, μετά την αποβολή του Κοζορώνη με δεύτερη κίτρινη.
Ο ΠΑΣ όμως ήταν αυτός που έφυγε με τη νίκη μετά το γκολ με την προβολή του Σαπαλίδη στο 89΄, ύστερα από κόρνερ του Τσάβες.