Νίκη η Μπαρσελόνα, 400 γκολ ο Μέσι!

Μια πολύ σημαντική νίκη για τη κούρσα της κατάκτησης του Ισπανικού πρωταθλήματος πέτυχε η Μπαρσελόνα. Οι Καταλανοί ερχόταν με... φόρα από τον θρίαμβο επί της Παρί Σεν-Ζερμέν και νίκησαν και τη Βαλένθια με 2-0 στο Καμπ Νου.
Ο Λουίς Σουάρες, ο οποίος βρίσκεται σε εκπληκτική φόρμα, άνοιξε το σκορ στο πρώτο κιόλας λεπτό, σημειώνοντας έτσι το ταχύτερο τέρμα για τους Καταλανούς εδώ και έξι χρόνια. Συγκεκριμένα, ήταν στις 11 Απριλίου του 2009 όταν ο Αντρές Ινιέστα είχε πετύχει γκολ μετά από 44 δευτερόλεπτα εναντίον της Ουέλβα.
Το δεύτερο τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Λιονέλ Μέσι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, φτάνοντας έτσι τα 400 (!) με τη φανέλα της Μπάρτσα! Μία μοναδική επίδοση για τον Αργεντίνο σούπερ σταρ, ο οποίος γράφει σε κάθε ματς Ιστορία. Στα γραφήματα που ακολουθούν μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες για τα τέρματα που σκόραρε ο καλύτερος παίκτης στον κόσμο.