Επέστρεψε στις νίκες η Μίλαν

Στις νίκες επέστρεψε η Μϊλαν. Οι «Ροσονέρι» επικράτησαν στο Σαν Σίρο με 3-1 της Κάλιαρι για την 28η αγωνιστική του Καμπιονάτο και ξεπέρασαν κατά ένα βαθμό τη συμπολίτισσα Ίντερ ανεβαίνοντας στην έβδομη θέση, με παιχνίδι περισσότερο.
Το ημίχρονο στο Μιλάνο έκλεισε με τους παίκτες του Φιλίπο Ιντζάγκι προηγούμενους 1-0 με το γκολ του Ζερεμί Μενές στο 21ο λεπτό, ενώ στο 47΄ οι Σαρδηνοί ισοφάρισαν με τον Ντιέγκο Φαρίας.
Δύο λεπτά αργότερα ο Φιλίπ Μεσές ξανάδωσε το προβάδισμα στη Μίλαν και αφού στο 75΄ οι «Ροσομπλού» είδαν την τύχη να τους γυρίζει την πλάτη, όταν το σουτ του Ζοάο Πέδρο Γκαλβάο σταμάτησε στο δοκάρι του Ντιέγκο Λόπεθ, ήρθε ο Μενές να σιγουρέψει τη νίκη της ομάδας του ευστοχώντας στο 78΄ στο πέναλτι που είχε κερδίσει ο Αλέσιο Τσέρτσι από τον Λούκα Τσεπιτέλι.