Στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας Ουντινέζε, Αταλάντα και Έμπολι

Η Ουντινέζε προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας αλλά χρειάστηκε την παράταση για να κάμψει την αντίσταση της Τσεζένα με 4-2, καθώς η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε 2-2.
Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ντζούριτς στο 55΄, αλλά τα γκολ των Άλαν (17΄) και Φερνάντες (44΄) έδωσαν προβάδισμα στους γηπεδούχους «Φριουλάνι», οι οποίοι ισοφαρίστηκαν στο 55΄ από τον Σούτσι.
Στην παράταση η Ουντινέζε ήταν ανώτερη, καθώς έπαιζε και με παίκτη περισσότερο από 61΄ λόγω της αποβολής του Βόλτα, και πέτυχε άλλα δύο γκολ, με τους Εβαντζελίστα στο 99΄ και Τερό στο 113΄. Στους «16» η Ουντινέζε θα αντιμετωπίσει τη Νάπολι.
Στους «16» προκρίθηκε και η Έμπολι μετά τη νίκη επί της Τζένοα με 2-0 (5΄ Λαξάλτ, 73΄ Εμτσεντλίτζε) και θα βρει μπροστά της τη Ρόμα, ενώ η Αταλάντα που ξεπέρασε το εμπόδιο της Αβελίνο με το ίδιο σκορ (13΄, 19΄ Μποάκιε) θα παίξει με τη Φιορεντίνα.