Πρώτη και καλύτερη η Λίβερπουλ στην Αγγλία!

Ασταμάτητη δείχνει η Λίβερπουλ που βαδίζει ολοταχώς για την κατάκτηση του πρωταθλήματος! Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς παίζει μακράν το πιο εντυπωσιακό ποδόσφαιρο στο Νησί και απέναντι στην Τότεναμ για την 32η αγωνιστική του πρωταθλήματος, διέλυσε τους "Πετεινούς" με 4-0 και με χαρακτηριστική άνεση, φτάνοντας έτσι στην όγδοη συνεχόμενη νίκη και την πρώτη θέση της βαθμολογίας.
Η καλή ημέρα για τους "Κόκκινους" φάνηκε από
τα πρώτα λεπτά, καθώς μόλις στο δεύτερο λεπτό της αναμέτρησης ο Καμπούλ με αυτογκόλ έβαλε τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ. Η συνέχεια, ήταν ανάλογη για την ομάδα του Λιμανιού καθώς στο 25’ ο Σουάρες ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0. Στην επανάληψη ο ρυθμός δεν έπεσε και έτσι η Λίβερπουλ έφτασε σε ακόμα δύο τέρματα για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην επιτυχία της. Ο Κουτίνιο στο 55’ έκανε το 3-0 για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα από τον Χέντερσον στο 75’.